Rovviltansvarlige

SNO har et landsdekkende nettverk av 12 regionalt rovviltansvarlige. Over 200 kontaktpersoner rundt om i landet bidrar til å dokumentere skader på husdyr og tamrein som er forvoldt av rovvilt. Mange av disse utfører bestandsregistreringer av rovvilt.

I tabellen nedenfor finner du informasjon om hvem som er regionalt rovviltansvarlig i hvert fylke. Du finner også lenker til lister over de lokale rovviltkontaktene. Rovviltkontaktene er fast ansatt på tilkalling i SNO. I søkefeltet kan man søke både på fornavn, etternavn og kommune/region.

Aust-Agder Vis rovviltkontakter

Skåtan Jon Erling_90x120pix

Jon-Erling Skåtan

482 54 803

482 54 803

jon.erling.skatan@miljodir.no

SNO Hægebostad

Buskerud Vis rovviltkontakter

Espen Marker

Espen Marker

975 70 975

espen.marker@miljodir.no

SNO Skien

Finnmark Vis rovviltkontakter

Asheim Magne_90x120pix

Magne Asheim

922 64 407

magne.asheim@miljodir.no

SNO Kirkenes

Hedmark Vis rovviltkontakter

Brendryen Stein Arne_90x120pix_edited-1

Stein Arne Brendryen

482 59 027

482 59 027

stein.arne.brendryen@miljodir.no

SNO Folldal

Hordaland Vis rovviltkontakter

Golf Rein-Arne_90x120pix_edited-1

Rein-Arne Golf

480 94 364

480 94 364

rein-arne.golf@miljodir.no

SNO Aurland

Møre & Romsdal Vis rovviltkontakter

Lund Lars Olav_90x120pix

Lars Olav Lund

959 65 128

lars.olav.lund@miljodir.no

SNO Rindal

Nordland Vis rovviltkontakter

Pedersen Vegar_90x120pix_edited-1

Vegar Pedersen

416 16 771

vegar.pedersen@miljodir.no

SNO Storjord

Nord-Trøndelag Vis rovviltkontakter

SolstadTore_90x120pix

Tore Solstad

994 37 770

tore.solstad@miljodir.no

SNO Lierne

Oppland Vis rovviltkontakter

Bø Esben_90x120pix edited-1

Esben Bø

957 22 733

957 22 733

esben.reidar.bo@miljodir.no

SNO Lom

Oslo og Akershus Vis rovviltkontakter

Wilberg Jan_90x120pix_edited-1

Jan Huseklepp Wilberg

916 74 730

916 74 730

jan.huseklepp.wilberg@miljodir.no

SNO Bruvoll

Rogaland Vis rovviltkontakter

Skåtan Jon Erling_90x120pix

Jon-Erling Skåtan

482 54 803

482 54 803

jon.erling.skatan@miljodir.no

SNO Hægebostad

Sogn og Fjordane Vis rovviltkontakter

Golf Rein-Arne_90x120pix_edited-1

Rein-Arne Golf

480 94 364

480 94 364

rein-arne.golf@miljodir.no

SNO Aurland

Sør-Trøndelag Vis rovviltkontakter

Aalbu Frode_90x120 px

Frode Aalbu

468 99 505

468 99 505

frode.aalbu@miljodir.no

SNO Oppdal

Telemark Vis rovviltkontakter

Espen Marker

Espen Marker

975 70 975

espen.marker@miljodir.no

SNO Skien

Troms Vis rovviltkontakter

Thomas Holm Strømseth_90 x 120 px

Thomas Holm Strømseth

959 72 050

thomas.holm.stromseth@miljodir.no

SNO Bardu

Vest-Agder Vis rovviltkontakter

Skåtan Jon Erling_90x120pix

Jon-Erling Skåtan

482 54 803

482 54 803

jon.erling.skatan@miljodir.no

SNO Hægebostad

Vestfold Vis rovviltkontakter

Espen Marker

Espen Marker

975 70 975

espen.marker@miljodir.no

SNO Skien

Østfold Vis rovviltkontakter

Wilberg Jan_90x120pix_edited-1

Jan Huseklepp Wilberg

916 74 730

916 74 730

jan.huseklepp.wilberg@miljodir.no

SNO Bruvoll

Søk etter rovviltkontakt